Profesjonalne odchudzanie

Centrum Leczenia Otyłości OTC zostało stworzone w celu objęcia kompleksową opieką osób z nadwagą i otyłością. W odchudzaniu pomagamy zarówno osobom dorosłym, młodzieży szkolnej, jak i dzieciom.

W czasie każdej konsultacji w Centrum Leczenia Otyłości OTC obecny jest zarówno lekarz jak i dietetyk. Lekarz dokonuje badania fizykalnego, zbiera wywiad, dobiera odpowiednią dietę i aktywność fizyczną w zależności od stanu zdrowia oraz dostosowuje leczenie farmakologiczne i suplementację. Dietetyk przygotowuje jadłospis wg zaleceń lekarza z uwzględnieniem preferencji kulinarnych pacjenta, omawia dietę i zasady zdrowego żywienia.

Program odchudzający ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta obejmuje:
1. leczenie dietetyczne
2. realizowanie zalecanej aktywności fizycznej dostosowanej do stanu zdrowia, kondycji fizycznej, a nie tylko wieku pacjenta (ważny jest wiek biologiczny)
3. współpracę z psychologiem, w tym metoda Biofeedback, warsztaty psychologiczne
4. warsztaty dietetyczne, naukę zdrowego żywienia i zdrowej technologii kulinarnej

Pacjent prowadzony jest holistycznie – jednocześnie z odchudzaniem leczone są współistniejące schorzenia wynikające w znacznej mierze z zespołu metabolicznego, na który chory cierpi właśnie z powodu otyłości, a który ustępuje po jej ustąpieniu.
Zespół metaboliczny to m.in.:
- nadciśnienie tętnicze
- cukrzyca t. II
- wysoki kwas moczowy i bóle stawowe
- zakrzepica naczyń

 

Kuracja bez uczucia głodu
Dzięki naszej Pracowni Diagnostycznej Otyłości możliwa jest prawidłowa diagnostyka nadwagi i otyłości, która gwarantuje odpowiednie indywidualne dostosowanie kuracji do danego pacjenta. Prawidłowy dobór kaloryczności diety poparty bardzo dokładnym badaniem komputerowym umożliwia kurację bez głodu, przy bardzo dobrym samopoczuciu i coraz lepszym nastroju. W tym czasie dobierana jest odpowiednia aktywność ruchowa, dla każdego pacjenta indywidualnie. Uwzględnia ona stan zdrowia (zwłaszcza układu ruchu i układu krążenia), stopień wytrenowania pacjenta, jego codzienną aktywność fizyczną zawodową i zajęcia ruchowe poza pracą.

 

Kuracja bez efektu jo-jo
Po zakończeniu odchudzania pomagamy Pacjentom zachować uzyskaną w wyniku kuracji należną wagę i zapobiec efektowi jo-jo dzięki II etapowi naszej nowatorskiej metody oraz nauce prawidłowych nawyków żywieniowych. Tylko takie postępowanie daje trwałe efekty.


Tak prowadzimy pacjentów w Centrum Leczenia Otyłości OTC i stąd praktycznie brak niepowodzeń w tak trudnej do wyleczenia chorobie zwanej otyłością, gdzie choruje psychika i ciało.