Smukła sylwetka po ciąży

 

Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz Mamą. Radość i emocje z tym związane powoli zaczynają ustępować miejsca wielu pytaniom związanym z nową dla Ciebie sytuacją. Co powinnam jeść aby nie zaszkodzić maluszkowi a czego się wystrzagać? Jak będzie wygładało Moje życie po porodzie? Czy mam karmić natulanie piersią? Jak szybko wrócę do mojej wagi przed porodem i czy wogóle uda mi sie zrzucić te kilogramy przybrane podczas ciąży? Wszyscy dookoła próbują udzielać Ci "złotych" rad. Sama czytasz magazyny dla kobiet ciężarnych, przeglądasz internet, czytasz poradniki i książki. Zdaża się, iż w gąszczu informacji związanych z prawidłowym odżywianiem podczas ciąży i w okresie laktacji, masz zupełny mętlik w głowie. Niekóre informacje wykluczają siebie nawzajem. Która jest właściwa? Czujesz się zagubiona i zdezorientowana.
 
W Centrum Leczenia Otyłości OTC w Szczecinie zajmujemy się nie tylko osobami z nadwagą, otyłością i niedowagą ale również prowadzimy poradnictwo dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz pomagamy prawidłowo wrócić do sylwetki sprzed ciąży. Natomiast dla osób planujacych macieżyństwo radzimy jak prawidłowo pod względem zdrowotnym przygotować się do niego.
 

Dobór odpowiednich produktów pod względem jakościowym jak i ilościowym ma wpływ na przebieg ciąży, porodu i okresu laktacji a dalej na prawidłowy rozwój dziecka.
Pomożemy Tobie utrzymywać właściwy ciężar ciała w poszczególnych trymestrach ciąży co zapewni utrzymanie sylwetki sprzed ciąży po odbytym porodzie.
 

Karmienie naturalne czy sztuczne to dylemat wielu matek, który w niektórych przypadkach może doprowadzać nawet do zaburzeń emocjonalnych z tym związanych. Ułatwimy Ci wybrać dogodny dla Ciebie sposób, który zapewni Tobie i Twojemu maluszkowi włściwy rozwój i samopoczucie.


 
Nasze Centrum prowadzi swoich pacjentów według najnowszych światowych standardów z zastosowaniem specjalistycznej medycznej aparatury diagnostycznej oraz fachowej, profesjonalnej opieki całego zespołu lekarzy, dietetyków i psychologów.
 
Zapraszamy wszystkie Panie zainteresowanie zdrową ciążą i utrzymaniem smukłej sylwetki.

specjalista żywienia
mgr inż. Aneta Gbyl