Żywienie dzieci.

ŻYWIENIE DZIECI I MŁODZIEŻY

 

W Polsce z roku na rok przybywa dzieci i młodzieży ze stwierdzoną nadwagą i otyłością. Choroby przypisywane dorosłym takie jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca czy zawały i udary są już wykrywane nawet u kilkulatków.

 

Obecnie wiadomo, iż choroby układu naczyniowego związane z otyłością rozpoczynają się w dziciństwie
i są odpowiedzialne za chorobowość i śmiertelność, niezlależnie od masy ciała w wieku dorosłym. Udowodniono zwiększone ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo – naczyniowego dorosłych osób o prawidłowej masie ciała, które były otyłe w dzieciństwie.

 

U niekórych dzieci obserwuje się miażdżycową przebudowę tętnic i śródbłonka, co dowodzi, że uszkodzenie tętnic rozpoczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Niektóre z tych uszkodzeń można wyleczyć, co uzasadnia potrzebę walki z otyłością u dzieci.

 

Rosnąca epidemia otyłości u dzieci pozwala spodziewać się w najbliższych dziesięcioleciach większej liczby otyłych dorosłych, a tym samym powikłań i chorób towarzyszących nadwadze.

 

W Centrum Leczenia Otyłości OTC oferujemy profesjonalną, kompleksową pomoc w diagnostyce stopnia nadwagi i otyłości oraz fachową opiekę lekarską, dietetyczną i psychologiczną. Nasza pracownia diagnostyczna jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do określenia składu ciała i przemiany materii. Dysponujemy aparaturą bezinwazyjną i bezpieczną dla najmłodszych, a nawet kobiet w ciąży.

 

Przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego Futrex 600 A/Z oraz Akern BIA- 101 Anniversary Sport Edition, wykonujemy dokładną analizę składu ciała dzieci od 2 roku życia. Oznaczamy m.in. zawartość tkanki tłuszczowej (niezbędnej, zapasowej, nadmiarowej), masę beztłuszczową, masę
i procentową zawartość tkanki mięśniowej, zawartość wody w organiźmie, podstawową przemianę materii, BMI tj. indeks masy ciała, dzięki czemu indywidualnie do potrzeb małego pacjenta dobieramy dietę i wspomagamy w procesie powrotu do zdrowia.

 

Pozwól by Twoje dziecko rosło zdrowo!