Artykuły

Blog OTC - Zapraszamy !

Serdecznie zapraszamy na naszego nowego bloga OTC. Znajdziesz w nim wiele interesujących artykułów i ciekawostek dotyczących zdrowego stylu życia.

Nietolerancja pokarmowa

Osoby cierpiące na dolegliwości ze strony układu pokarmowego (wzdęcia, zaparcia, nudności, biegunki itp.), u których badania endoskopowe (gastroskopia, kolonoskopia) wypadły prawidłowo, a dolegliwości utrzymują się nadal, często cierpią na nietolerancję pokarmową nie wiedząc o tym. Nietolerancja pokarmowa powoduje uruchamianie przez składniki pokarmowe, na które występuje nietolerancja, specyficznych reakcji metabolicznych. Pojawia się, gdy organizm nie potrafi strawić lub wchłonąć danego składnika pokarmowego. W przeciwieństwie do alergii, w których uczestniczą przeciwciała z grupy IgE związane z układem odpornościowym, w nietolerancji pokarmowej są to przeciwciała z IgG.

List dla pacjentów rozważających przeprowadzenie diety oczyszczającej.

Diety oczyszczające nie są dietami odchudzającymi, chociaż taki efekt dają. W czasie ich stosowania dokonuje się bowiem proces leczniczy. Diety oczyszczające są bardzo nisko kaloryczne 400 ? 600 kcal na dobę (półgłodowe), stąd podobnie do głodówek leczniczych grożą efektem jo-jo

Żywienie dzieci.

W Polsce z roku na rok przybywa dzieci i młodzieży ze stwierdzoną nadwagą i otyłością. Choroby przypisywane dorosłym takie jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca czy zawały i udary są już wykrywane nawet u kilkulatków.

Zdrowy Talerz wg Amerykańskiego Towarzystwa Żywieniowego.

Amerykańskie Towarzystwo Żywieniowe (USDA) 2 czerwca 2011 roku opublikowało nowe zalecenia dietetyczne dla społeczeństwa amerykańskiego, mające na celu chronienie ich przed coraz powszechniej występującymi chorobami dietozależnymi.

Wygrać z otyłością

Obsesyjne odchudzanie i niewłaściwe stosowanie diet to nie jest wygrana wojna z otyłością, to tylko jedna walka. Gdyby ta walka była łatwa, na ulicach widzielibyśmy tylko szczupłe osoby. No, może zdarzałyby się sporadyczne przypadki, gdy pod maską otyłości jest danej osobie wygodniej. Nonsens? Okazuje się, że nie. Znane są psychologom przypadki, w których np. kobieta jest otyła, bo tym chce zniechęcić męża do współżycia płciowego, i inne, ale to margines.

Smukła sylwetka po ciąży

Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz Mamą. Radość i emocje z tym związane powoli zaczynają ustępować miejsca wielu pytaniom związanym z nową dla Ciebie sytuacją. Co powinnam jeść aby nie zaszkodzić maluszkowi a czego się wystrzagać? Jak będzie wygładało Moje życie po porodzie? Czy mam karmić natulanie piersią? Jak szybko wrócę do mojej wagi przed porodem i czy wogóle uda mi sie zrzucić te kilogramy przybrane podczas ciąży?

Chcesz urodzić zdrowe dziecko, wykarmić je piersią i zachować zgrabną sylwetkę?

Planujesz macierzyństwo, chcesz urodzić zdrowe dziecko, karmić je piersią i zachować dobrą formę, a po ciąży powrócić do pięknej sylwetki - wszystko to wymaga zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych i zastosowania zbilansowanej pod względem wartości energetycznej jak i składników odżywczych diety. Zmiany te powinny obejmować nie tylko okres samej ciąży, ale także klikumiesięczny okres przed planowanym poczęciem. Zmiana diety w tym okresie ma na celu wyrównanie ewentualnych niedoborów i odpowiednie przygotowanie organizmu kobiety. Istnieje zależność pomiędzy stanem odżywienia organizmu, masą ciała kobiety, a występowaniem prawidłowych cykli owulacyjnych, jak również prawidłowa masa ciała kobiety, wpływa na masę urodzeniową noworodka. Odpowiednia dieta u kobiet planujących ciążę nie tylko wpływa na prawidłowy rozwój płodu, ale także ułatwia samo zajście w ciążę.

Otyłość u dzieci - najświeższe spojrzenie

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrasta liczba osób z nadwagą i otyłością. Stany Zjednoczone jak i kraje Europy Zachodniej już od dawna walczą z tą chorobą. Dla Polski statystyki są również alarmujące.

Otyłość u dzieci i młodzieży

Współcześnie mamy do czynienia z epidemią występowania otyłości u dzieci i młodzieży, jest to poważny i narastający lawinowo problem zdrowotny, nazywany coraz częściej ?Epidemią naszych czasów?.

Zobaczyć zmianę

Walkę ze zbędnymi kilogramami można określić jako drogę zmierzającą w ściśle określonym kierunku. Decydując się na kurację odchudzającą obieramy sobie cel, do którego będziemy dążyć, zgadzamy się na wyrzeczenia, kładziemy nacisk na aktywność fizyczną, motywowani pragnieniem uzyskania szczupłej sylwetki.

Skuteczne odchudzanie

O skutecznym odchudzaniu mówią i piszą wszyscy. Najczęściej jednak omawiane są tylko sposoby i metody prowadzące do uzyskania normy wagowej, co uważane jest za skuteczne odchudzanie pacjenta. Tymczasem słowo skuteczne powinno znaczyć odchudzenie trwałe, czyli stabilizację wagi.